Vítejte,                                                                       

věnuji se portrétní kresbě lidí i zvířat tužkou podle fotografií ze zájmu i na zakázku. Ukázku mých kreseb můžete vidět v galerii.  Příležitostně také maluji  (technikou olejomalby), převážně krajinky. Pokud Vás můj styl práce zaujme a rádi byste objednali obrázek pro sebe či jako dárek pro své blízké, neváhejte mne kontaktovat.                                                                           Veronika

Portrét tužkou na zakázku

Pro kresbu portrétů používám umělecký nežloutnoucí nekyselý papír Cancon o různé gramáži. Tento papír je tedy trvanlivý kvalitou a portrét si zachovává svůj půvab po mnoho let. Pokud byste rádi zachytili pro Vás výjimečný okamžik, podobu vašich milých, předků, či naopak podarovali někoho blízkého, portrét se může stát vhodným dárkem pro rozmanité příležitosti.

Při kresbě velmi rozšířenou techniku roztírání grafitu používám, ale spíše jen okrajově, nikoliv jako hlavní vyjadřovací prostředek. Mým záměrem není okopírovat fotografii, ale zachytit kresbou podle fotografické předlohy toho, jenž stál před fotoaparátem... Viditelné tahy tužkou mají svůj půvab, dodávají obrázku živost a zanechávají rukopis kreslíře.

Věnuji se také kresbě zvířat, okouzluje mne jejich bezprostřednost a živost. Naši čtyřnozí přátelé vyjadřují své nálady, pocity, a rysy osobnosti celým svým bytím, tělem, přebohatou mimikou tváře, postavením uší, výrazem očí i tlamy... Je pro mne výzvou i radostí pokusit se jejich svět zachytit... 


Malování jsem se vlastně věnovala dříve než kresbě. Ráda se k němu zase vracím, zejména příroda je pro mne nevyčerpatelnou inspirací. Olejomalba si ovšem žádá časové nasazení, je to technika, která skýtá mnoho možností, ale vyžaduje trpělivost. Malbu vždy na závěr opatřuji ochranným lakem, který chrání pigmenty před vlivy prostředí.